Между 22 ноември и 1 декември 2013 г. ще се проведе Sofia Architecture Week. Домакин ще бъде град Пловдив и неговият „Площад Централен“. Предложението е в синхрон със стратегията за осигуряване на по-широк достъп на градовете освен София до културно съдържание и съвременни решения за градската среда.
Куратори на тазгодишното издание на SAW ще бъдат арх. Орлин Манолов и арх. Павел Янчев.
Основна тема е „градът на бъдещето“ – включващ иновативен дизайни и технологии, но и в практичен аспект – рални намеси в градската среда.
Панелите на Фестивала ще бъдат три: Reduce, reuse and recycle; Analog/Digital; What’s next? В тях гостуват архитектурни студия от САЩ, Испания, Норвегия, Холандия, Чехия, Великобритания, Унгария. Ще гостуват изложби на съвременна норвежка архитектура, новакитайска архитектура, млади български архитекти и др.
В рамките на Sofia Architecture Week ще се проведат и три дебата с граждани и архитекти, Пловдивска община и представители на SAW. Първият дебат ще бъде на 18 септември от 10 ч на „Площад Централен“.
източник: http://edno.bg/blog/sofia-architecture-week-2013-otiva-v-plovdiv